facebook instagram Poniedziałek-Piątek 7:00-15:00 biuro@mgb.pl ksiegowosc@mgb.pl 56 637 70 75
Nasza
oferta

RUSZTOWANIA FASADOWE:

Jeżeli prowadzicie Państwo prace budowlane mamy dla Was specjalne rusztowania ramowe. Pozwalają na bardzo szybkie i pewne obudowanie konstrukcji budowlanych, a przy użyciu wsporników (konsol) oraz dźwigarów umożliwiają obudowę obiektów o skomplikowanych kształtach. Cechują się prostym i logicznym montażem, gwarantującym uzyskanie praktycznych i bezpiecznych konstrukcji.

Rusztowania te nadają się do:

 • tynkowania, malowania, docieplenia
 • ciężkich prac typu: murowanie, a w wersji o szerokości pomostu 1,09 metra - umożliwiają dodatkowo magazynowanie materiałów niezbędnych do prowadzenia tego typu prac.
Dodatkowe zastosowanie:
 • sceny
 • platformy podsufitowe itp.
 • konstrukcje wsporcze lub nośne do różnego rodzaju reklam, regałów, stanowisk kamer telewizyjnych oraz trybun okolicznościowych ustawianych w miejscach imprez kulturalno - rozrywkowych.
Rusztowania ramowe są rusztowaniami systemowymi o rozstawie podłużnym ram: 3,07 metra; 2,57 metra; 2,07 metra; 1,57 metra oraz dwu standardowych rozstawach poprzecznych stojaków ram 0,73 metra i 1,09 metra. Konstrukcja rusztowania umożliwia standardowo zamocowanie pomostów co 2,0 metrów w pionie oraz dopuszcza uzyskanie innych wysokości kondygnacji przy użyciu ram wyrównawczych i rygli poprzecznych.

Rusztowania ramowe cechują się dużą stabilnością oraz statecznością dzięki zastosowaniu stężeń pionowych, ukośnych oraz systemu kotew mocujących rusztowanie do konstrukcji budowli. Posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/119/00 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie o parametrach technicznych:
 • z ramami o szerokości do 0,73 metra, obciążeniu do 2kN/m2, długości pomostów do 3,07 metra i wysokości do 60 metrów,
 • z ramami o szerokości do 1,09 metra, obciążeniu do 5kN/m2, długości pomostów do 2,57 metra i wysokości do 40 metrów,
 • z ramami o szerokości do 1,09 metra, obciążeniu do 2kN/m2, długości pomostów do 3,07 metra i wysokości do 40 metrów.

Skontaktuj się z nami w sprawie oferty tel. 56 637 70 75.

RUSZTOWANIA MODUŁOWE:

W naszej ofercie mamy nowoczesne rusztowania przestrzenne, które zastępują dotychczas stosowane rusztowania rurowe. Dzięki nim można realizować nawet najbardziej skomplikowane zadania. Świetnie nadają się do zabudowy okrągłych obiektów, takich jak wieże, kotły i zbiorniki. Rusztowania te mają zastosowanie przy obiektach przemysłowych z dużą liczbą instalacji, rurociągów (rafinerie, stocznie itp.), a jako rusztowania wolnostojące wieżowe - w przemyśle stoczniowym, energetyce i innych gałęziach przemysłu. Często wykorzystuje się je też przy wieżach kościelnych, a wewnątrz jako platformy podsufitowe służące do prac renowacyjnych. Używane są też do montażu scen i trybun w miejscach imprez kulturalno - rozrywkowych.

Zaletą rusztowania modułowego jest jego "kompatybilność" z rusztowaniem ramowym. Oznacza to, że konstrukcja elementów obu systemów jest tak pomyślana, iż wiele z nich może być stosowanych zarówno przy budowie rusztowań ramowych, jak i modułowych (podstawki regulowane, złącza, pomosty, dźwigary i inne).

Rusztowania posiadają specjalne talerzyki z otworami, które pełnią rolę złącza obrotowego. Przyspawane są do pionowych rur stojaków w odstępach co 0,5 metra, na obwodzie których znajdują się końcówki rygli. Do jednego pierścienia z otworami można przyłączyć nawet 8 rygli lub stężeń. Ostateczny kształt nadaje rusztowaniu uniwersalny system klinowo - ryglowy, a zachowanie wymiarów siatki rusztowania uzyskuje się dzięki specjalnym otworom dopasowującym dokładnie rygle i utrwalającym odpowiednie kąty. Ma to ogromne znaczenie przy wykonywaniu okrągłych i skomplikowanych rusztowań.

Rusztowania modułowe posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa nr B/02/027/01 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie o parametrach rusztowania:

 • odstęp poprzeczny stojaków 0,73 metra, max. obciążenie pomostu 2 kN/m2
 • odstęp poprzeczny stojaków 1,09 metra, max. obciążenie pomostu 3 kN/m2
 • wysokość zabudowy - 30 metrów.

Skontaktuj się z nami w sprawie oferty tel. 56 637 70 75.

RUSZTOWANIA PRZEJEZDNE:

Chcąc podołać wszystkim Państwa oczekiwaniom posiadamy w naszej ofercie całą rodzinę zupełnie nowych rusztowań przejezdnych.

Jest to alternatywa dla omawianych wcześniej rusztowań ramowych i modułowych. Rusztowania przejezdne przeznaczone są do prac budowlanych i montażowych wewnątrz i na zewnątrz budynków - wszędzie tam, gdzie ważna jest możliwość szybkiego i częstego przemieszczania. Idealnie nadają się do prac instalatorskich, klimatyzacyjnych, wykończeniowych, antykorozyjnych itp.

W całej rodzinie rusztowań przejezdnych stosujemy typowe elementy, które umożliwiają rozwijanie posiadanych już wcześniej typoszeregów. Dzięki zastosowanym samozatrzaskowym zaciskom montaż, demontaż i przebudowa odbywa się bez dodatkowych narzędzi - szybko i bezproblemowo. Wysokogatunkowe aluminium nadaje całej grupie rusztowań przejezdnych lekkości i wyjątkowej trwałości. Zastosowane samonastawne kółka o średnicy 200 i 125 mm umożliwiają wygodne manewrowanie, a po ustawieniu rusztowania w żądanym miejscu zabezpiecza się je za pomocą hamulca nożnego. Dodatkowo precyzyjne ustawienie konstrukcji zapewniają podstawki regulowane, umożliwiające dokładne jej wypoziomowanie. Stateczność konstrukcji jest zapewniona dzięki belkom jezdnym uniwersalnym i rozsuwanym oraz dzięki podporom. Ramy aluminiowe mają konstrukcję szczeblową. Szczeble są żebrowane przez co zapewniają bezpieczeństwo wchodzącym na rusztowanie ludziom. Dzięki takiej konstrukcji możliwa jest regulacja wysokości, gdyż ułożenie pomostów możliwe jest w odstępach co 27,5 cm w całym zakresie wysokości. Po złożeniu rusztowania potrzebują minimalnej ilości miejsca podczas magazynowania i transportu. Rusztowania przejezdne posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/207/00 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.


Skontaktuj się z nami w sprawie oferty tel. 56 637 70 75.

PROJEKTY RUSZTOWAŃ

W przygotowaniu oferty dla Państwa kierujemy się jedną zasadą - dostarczamy rozwiązania. Dlatego też gotowi jesteśmy podjąć się najbardziej wymagających zadań. Przygotowujemy indywidualne projekty i budujemy także nietypowe konstrukcje np. konstrukcje wsporcze pod ołtarze, sceny, podwyższenia, konstrukcje do zawieszania bannerów reklamowych itp.


Skontaktuj się z nami w sprawie oferty tel. 56 637 70 75.